Úvod Dveře a design bytu Dveře & interiér Barva dveří se mění podle módy

Barva dveří se mění podle módy

Kategorie: Dveře a design bytu

Doba, kdy jste prakticky všude narazili jen na bílé dveře je pryč. I když stále dominují, v současnosti jsou k vidění dekory dřeva i třeba pastelové barvy.

V minulosti byly bíle nebo smetanově natřené dveře nejběžnější, neboť bílá barva se hodí ke všem ostatním a odráží nejvíce světla, což pomáhá opticky zesvětlit a tím pádem také zvětšit prostor. V současné době je bílá (a také černá nebo šedá) barva na dveřích k vidění zejména v moderních minimalistických interiérech. Zatímco bílá z povrchů dveří nikdy úplně nezmizela, jiné barvy spektra se v minulosti příliš nepoužívaly.

Po bílé vládl dveřím dekor dřeva

Po věku výrobků z umělých hmot a různých napodobenin byl největší zájem o povrch dveří, který s větším či menším úspěchem napodoboval vzhled dřeva. Tedy o dřevěnou dýhu nebo alespoň laminát či fólii se vzhledem dřeva.

V poslední době však stoupá zájem také o různé barevné odstíny, protože spousta lidí, kteří si nově zařizují interiér, je již dřevěným dekorem přesyceno.

Častou otázkou, kterou si lidé kladou při zařizování interiéru, je sladění dveří s podlahou. Nechcete-li být omezováni při výběru vzhledu podlahy i dalšího zařízení tak, aby ladilo s dřevěným dekorem dveří nebo naopak, můžete se rozhodnout pro neutrální barvy – například bílou, šedou, slonovou kost, kávovou a podobně.

Jeden z nejprodávanějších modelů předního výrobce dveří SOLODOOR jsou dveře POLAR s exkluzivním vícevrstvým bílým lakováním.

Bílé dveře Solodoor POLAR

A není se opravdu čemu divit – sněhobílé dveře prostě jsou a zůstanou oblíbenou designovou stálicí.

Barevné lakování může mít odvážné tony

V minulosti se dřevěné dveře natíraly barvou až doma. Hrozily tedy nejen šmouhy, ale i zacákání barvou celého okolí. V současnosti dostanete perfektně nalakované dveře díky moderním výrobním technologiím přímo od výrobce. Dveře jsou obvykle strojově lakovány ekologicky šetrnou a vodou ředitelnou barvou, zákazník si může vybrat z několika odstínů.

Moderní interiérová řešení si žádají i výraznější barvy, proto byla designéry společnosti SOLODOOR vytvořena duhová řada lakovaných dveří RAINBOW. Zvoleny byly barvy pro odvážnější i střídmější interiéry: cappuccino, antracitová šedá, čínská červeň, petrolejová modrá či žlutá písková.

Solodoor lakované dveře RAINBOW

Dveře mohou být lakovány do matu nebo lesku. Barva se nanáší vícevrstvým lakováním a to tak, že je lakována nejen plocha dveřního křídla, ale i jeho hrany. Dveře od kvalitního výrobce by měly mít křídlo zalakováno tak, aby dovnitř dveřovky nevnikla žádná vlhkost. Takové dveře jsou vhodné i do koupelny.

Dveře RAINBOW čínská červeň

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře