Barevné dveře

Kategorie: Dveře a design bytu

Už v antice lidé věřili, že krása spočívá v harmonickém souladu jednotlivých částí celku.  Aby byl krásný i váš domov, je třeba barevně a designově sladit nejen nábytek a stěny, ale i zdánlivé detaily, jako je barva dveří. Dveře nejsou jen funkčním zařízením oddělujícím dvě místnosti. Mohou být i estetickým prvkem, který dotváří celkový dojem z místnosti.

barevné dveře

žluté dveře Rainbow

Při vybírání dveří je tedy třeba myslet nejen na materiál dveří a jejich řemeslné provedení, ale také na jejich barvu či dekor. Pokud jste milovníky přírodních materiálů a máte v interiéru dřevěný nábytek nebo dřevěnou podlahu, budou se do dané místnosti hodit dveře z masivu, dýhované anebo dekorované dveře s povrchem imitujícím vzhled dřeva.  Možná ale ve vašem interiéru převládají barvy a chcete se při zařizovaní držet určitého barevného schématu. V takovém případě se uplatní i lakované barevné dveře. Barevné dveře se hodí do každé místnosti, ať už se jedná o kuchyň, chodbu, kancelář nebo sklad. Důležité je pouze to, aby ladily se zbylým zařízením v místnosti.

barevné dvěře

Bytoví designeři doporučují držet se v místnosti maximálně dvou hlavních barev, které by se měly opakovat na různých zařizovacích předmětech, nábytku a stěnách. Pro tento barevný pár můžete zvolit barvy, které se doplňují a vzájemně ladí, anebo komplementární barvy (například modrá a žlutá), jež do místnosti vnesou živý barevný kontrast. Barevné dveře se ale budou dobře vyjímat i v pokoji, ve kterém převládají přírodní materiály a dřevěný nábytek. Pokud se vám například zdá váš obývák s dřevěným nábytkem a bílými stěnami příliš fádní, nebojte se místnost rozsvítit barevnými dveřmi. Takto můžete barevně rozveselit například dětský pokoj, kam určitá barevná pestrost bezpochyby patří.

Dveře RAINBOW čínská červeň

Barevné dveře vám umožnují sladit interiér přesně podle vašich představ. V  nabídce společnosti Solodoor můžete vybírat z pěti moderních odstínů: cappuccino, antracitová šedá, čínská červeň, petrolejová modrá a pískově žlutá. Ne jedna, ale rovnou tři vrstvy laku zajišťují vysokou odolnost dveří a jejich barevnou stálost.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design next Bezpečnostní dveře