Obklad ocelové zárubně neboli ve zkratce OOZ je rychlé a elegantní řešení, jak mít bez stavebních bouracích prací nové interiérové dveře a zárubně. Principem je, že stará kovová zárubeň zůstává na svém místě a my ji jen obložíme novou dřevěnou obložkovou zárubní.
Důmyslnost celého systému obložky kovové zárubně přitom spočívá v tom, že nová dřevěná obložka si poradí i s nepřesností původních stěn. Specifický systém zárubní OOZ je technicky konstruován tak, aby ho bylo možné na místě montáže dveří a zárubní přizpůsobit. Často se stává, že stěny ani původní zárubně nebývají rovné a netvoří přesný obdélník. A v tu chvíli nastupuje variabilita řešení obkladu ocelové zárubně.
My se nyní zaměříme na toto interiérové řešení pohledem odborníka – bytového designéra:
„Mít nový interiérový prvek, který je pevně spojen s prostorem a neřešit zednickou partu se spoustou stavebního nepořádku v bytě… to je snad sen mnohého z nás. Mnoho prvků do interiéru toto neumožňuje, nicméně právě Obklad ocelové zárubně mezi ně patří. Je to elegantní řešení, které usnadní práci jak nám designérům, tak montážníkům. Z pohledu designu je to rozhodně lepší varianta než stále dalšími a novými nátěry zdokonalovat starou kovovou zárubeň. Nová obložková zárubeň působí samozřejmě honosněji a změna je na první pohled jasně patrná. Abych byl objektivní, lehce negativním jevem je nepatrné zmenšení průchodu dveřmi, ale jde o pouhé tři centimetry, kterých si ani nevšimneme. A samozřejmě – s novými zárubněmi by měly jít i nové dveře, aby efekt změny byl úplný.“ Ing. Milan Vrbík, senior designer z designérského studia design ATAK.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.