Tmavé dveře jsou praktické ze dvou hlavních důvodů – nezašpiní se tak rychle jako dveře světlé a výborně se hodí jako kontrast ke světlé podlaze. První důvod ocení ten, kdo má děti, psa nebo danými dveřmi často chodí ven na zahradu. Světlá podlaha zase prosvětlí a opticky zvětší místnost, tmavé dveře dodají interiéru pocit útulnosti, takže jde o velmi praktickou kombinaci.
Soudě dle diskuzí na sociálních sítích je dnes také nejrozšířenější kombinací světlá podlaha a dveře v ořechové barvě. Tmavé dveře však mohou být vyrobeny z mnoha druhů dřev, které jsou tmavé, nebo alespoň jejich barvu a strukturu použít jako dekor. S ohledem na barvu ostatního zařízení můžete zvolit třeba třešeň, eben nebo olši. Nemusíte ani zůstávat u dřevin tuzemských, zcela zvláštním dojmem působí např. dřevo palisandru konžského, známé jako wenge. A samozřejmě nemáte na výběr pouze dřevo, dekor může být klidně antracitově černý.
Katalog každého výrobce zpravidla obsahuje mnoho variant dekoru. Snažte se sladit barvu interiérových dveří s také s barvou stěn a v ideálním případě také s barvou rámů oken. Pokud máte dojem, že by tmavé interiérové dveře vašemu bytu ubíraly světlo, zkuste popřemýšlet o jejich prosklené variantě. Ne vždy je takové řešení vhodné, ale často lze celkový dojem doladit volbou druhu skla.
Pakliže máte v místnostech, které spolu sousedí, různé barvy podlah, můžete zkusit jinou barvu dekoru také z každé strany dveří. Stojí za pokus se s výrobcem na podobném řešení dohodnout. Na svých webových stránkách obvykle výrobci takovouto možnost nenabízejí, ale za optání nic nedáte. Zcela určitě se lze na takovéto zakázkové výrobě domluvit se společností Solodoor.
Žádné striktní a „neprůstřelné“ pravidlo však neexistuje, vždy záleží jen na vás, který prvek chcete v bytě zvýraznit. Může jím být i nábytek. Různým barvám dveří se budeme věnovat v příštím článku.
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.