Úvod Interierové dveře Dveře & interiér Dveře k šatně? Nejlépe posuvné

Dveře k šatně? Nejlépe posuvné

Kategorie: Interierové dveře

Váháte, zda oddělit šatnu dveřmi? A pokud ano, jaké si pak vybrat? Obecně je lépe šatnu dveřmi opatřit, na vaše oblečení pak nesedá tolik prachu a je uchráněno i od drápů a čelistí vašich domácích mazlíčků.  Nezanedbatelné je i hledisko estetické a fakt, že při oblékání budete mít i více soukromí.

Šatnu je nejlépe oddělit posuvnými dveřmi – nezasahují do prostoru, a pokud máte šatnu vedle ložnice, pak místnosti vašeho odpočinku nevtisknou charakter průchozí místnosti. Naopak umocní její prostornost a zdůrazní fakt, že ložnici nemáte zastavěnou skříněmi. Samy posuvné dveře také dobře působí jako luxusní dekorativní prvek v místnosti.

posuvné dveře do šatny

Posuvné dveře můžete zvolit jednokřídlé či dvoukřídlé. U druhé varianty si lze také vybrat, zda chcete, aby se křídla rozevírala od sebe nebo zda se mají posouvat na stejnou stranu do zákrytu za sebe. Pokud si nechcete vzhled místnosti kazit kolejnicí na podlaze, po níž by se křídla posunovala, můžete být zcela klidní – kolejnice není vůbec nutná. Křídla se totiž mohou posouvat po pojezdové liště v garnýži, jež je uchycena na stěně, případně se zasouvají do stavebního pouzdra. Varianta s pouzdrem je velmi elegantní, vyžaduje ovšem stavební úpravy. Posuvný systém připevněný na zeď je daleko snadnější nainstalovat.

posuvné dveře v šatně

Vnitřní plochu dveří (tj. směrem do šatny) lze také využít jako zrcadlo, což je při oblékání velmi praktické. Zde je však dobré domluvit se s výrobcem, zda takovou možnost nabízí nebo zda je ochoten vašemu přání vyhovět. Rozhodně zrcadlo nepřidělávejte na dveře sami – jednak můžete zkomplikovat jejich otevírání a zavírání, jednak budou dveře mnohem těžší, než bylo při jejich výrobě a instalaci zamýšleno.

posuvné dveře do stavebního pouzdra

posuvné dveře do stavebního pouzdra

A zbývá ještě jedna maličkost – vybrat si správné kování. Doporučujeme tzv. „misku“, která nijak nezasahuje do prostoru, a k posunu křídel se ideálně hodí. Rozmyslete si také, zda chcete mít posuvné dveře do šatny uzamykatelné či nikoli.

Autor: Lenka

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře