Úvod Interierové dveře Dveře a design bytu I po zdi se dají dveře posouvat!

I po zdi se dají dveře posouvat!

Kategorie: Interierové dveře

I po zdi se dají dveře posouvat!

Posuvné dveře lákají spoustu lidí. Ale jen málokomu se chce řešit větší stavební úpravy, zvlášť v už hotovém interiéru. Přitom není problém vybrat si z více variant systémů posuvných dveří, jejichž instalaci zvládne každý kutil. Možností je spousta!

Dveře využívající posuv po zdi mají mnoho výhod. Nejenže se s nimi snadno manipuluje, umožňují bezbariérový vstup a šetří prostor, na rozdíl třeba od otočných dveří, ale navíc je umístíte i na stěny, do nichž by se stavební pouzdro běžných posuvných dveří nevešlo. Nevyžadují ani složité stavební úpravy. Tím pádem je snadno zakomponujete i do již zařízených interiérů. A můžete si i vybrat ze dvou vizuálně a prakticky odlišných variant.

Posuvné dveře jako vizuální objekt

O první variantě lze říct, že se podobá klasickým dveřím v tom, že nic neskrývá a nechá jednotlivé prvky kontrastně vystupovat vůči pozadí. Jejím dobrým příkladem je systém Eclisse Aurora s mohutnou ocelovou konzolí, která je sama o sobě zajímavým prvkem interiéru. Můžete si vybrat variantu buď ocelovou konzoli v kombinaci se skleněnými dveřmi, která prosvětlí interiér a dodá mu moderní ráz, nebo víc klasickou kombinaci s dřevěnými dveřmi, které vám udělají v interiéru teplo domova a upoutají pozornost jak laiků, tak třeba i bytových architektů.

Posuvné dveře konzervativního stylu

Konzervativní pojetí je věrné klasickým prvkům. Například proto, že disponuje zárubní a často i dorazovým hranolem, který nejen omezuje pohyb dveří, ale především umožňuje instalovat zámek. Pojezdová kolejnice typicky není vidět – skrývá ji totiž garnýž.

Konzervativní pojetí se hodí do méně nápadných interiérů, v nichž se nemá každý prvek dožadovat pozornosti. Naopak. Jejich smyslem je vytvořit harmonický celek interiéru, jehož vybavení je jen příjemným pozadím každodenního života.

… a variace na ústřední téma

Ať už dáváte přednost dveřím nápadným či konzervativním, možnosti konkrétního provedení dveří tím nekončí. Každý z ústředních motivů je možné vyšperkovat či naopak zmírnit vhodnou volbou materiálu dveří. Poté zakomponujeme ovládání (typicky mušlí či náprstkem), zvážíme zámek, vybereme ozdobné a další prvky (průzory, mřížku, vodicí lištu). Dveře dvoukřídlé potom případně vybavíme synchronizací křídel.

Konkrétní podoby dveří, povrchů a jednotlivých prvků můžete vybírat na portálu www.sestavsidvere.cz.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře