Úvod Interierové dveře Dveře a design bytu Čisté linie řady LINIE

Čisté linie řady LINIE

Kategorie: Interierové dveře

Každý interiér je unikát a vytvořit v něm žádanou atmosféru vyžaduje práci s detailem. Tvoříte-li cosi lehkého, svěžího, jen s letmými doteky designové vizuality, určitě zkuste zakomponovat dveře z modelové řady LINIE.

LINIE – nomen omen – pracují s akcentem horizontálních nebo vertikálních linií. Ty tvoří dřevěné proužky v barvě ořech či eben a vyniknou především na světlých plochách. LINIE nabízejí povrchy SOLO 3D a CPL. Zvláště se přitom hodí zvolit některý ze SOLO 3D dekorů skutečně připomínajících dřevo – např. Dub bělený.

Věrná imitace přitom neošálí jen zrak. I při pohlazení SOLO 3D nepocítíte jemnou strukturu dřeva a svisle řezaných letokruhů. Laminát SOLO 3D toho navíc opravdu hodně vydrží, a tak se nemusíte bát, že by se dveře jen tak poškrábaly, nešly umýt, či čištěním utrpěly. Při zkouškách odolnosti byly postupně zbaveny stop permanentního fixu, rtěnky, krému na boty, džusu i kolomazi. A to tak agresivními čističi, jako jsou technický líh, benzín, aceton a Savo. Všechno vydržely, ničím neutrpěly.

LINIE krásně doplní světlé i tmavé zdi. Vhodné jsou především na stěny jednobarevné a tam, kde se jejich linie vizuálně nebijí s liniemi ostatních objektů na zdi. Hloubku jim lze vdechnout pomocí skleněné výplně průzoru, ať už ve stříbrno-modrých tónech či v barvě bronzu. Zárubeň se nejlépe hodí k povrchu shodujícím se s povrchem dveří či naopak v barvě liniových čar. Vizuální lehkost jemně doplní rozetové kování.

Při volbě provedení nejsme nijak omezení. LINIE totiž mohou být otočné, bezfalcové i posuvné. Jednokřídlé i dvoukřídlé. A zájemcům o speciální úpravy i atypicky přizpůsobené na míru. Navíc už v základu odpovídají požadavkům třídy KLIMA I – tedy bezproblémové odolnosti rozdílu teplot oddělovaných prostor do 5 °C a rozdílu relativní vlhkosti do 20 %.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře