Úvod Dveře a design bytu Dveře & interiér Jaké budou trendy u dveří na rok 2017?

Jaké budou trendy u dveří na rok 2017?

Kategorie: Dveře a design bytu

Trendy u dveří budou i v letošním roce odrážet dlouhodobé tendence, které se projevují již řadu let či dokonce desetiletí a které mohou být i protichůdné. Pojďme si krátce shrnout, které to jsou.

Dveře „šité na míru“

Proces tzv. individualizace nebo personalizace zboží probíhá podle evropských sociologů už alespoň půl století a stále sílí. Pro výrobce je to jasný rozkaz – musí mít co nejširší nabídku a být ochotní i schopní splnit také speciální přání zákazníka. Společnost Solodoor nabízí téměř 20modelových řad dveří s možností nejrůznějších úprav a navíc dveře speciální, jako jsou dveře bezpečnostní či protipožární. Na konfigurátoru dveří si můžete vybírat z nabídky mnoha dekorů, skel a kování.

Retro a klasika

Móda retra zažívá své vítězné tažení díky generaci dnešních čtyřicátníků, kteří nostalgicky vzpomínají na dnes už místy bizarní reálie svého dětství. Vrací se staré seriály, nestárnoucí interpreti, staré známé značky potravin. Ne vše bylo úplně marné a i v designu se z retra dá vkusně vycházet, jak dokazují modelové řady Solid nebo Klasik.

Kromě retra je tu i nestárnoucí klasika, u které se nespletete – některé věci přetrvají jakékoli společenské epochy a módní vlny, jak dokazují modelové řady Solo, Song, Styl.

Moderní jedinečnost i návrat k přírodním materiálům

V moderních rodinných domech se čím dál tím více prosazují celoskleněné dveře. Máte-li svého architekta, proberte s ním využití některého modelu z řady Cristal. Moderní a vkusné je také sladit všechny dveře v interiéru do jednotného stylu. K tomu se skvěle hodí řada Vertigo Variant, která nabízí ideální kombinaci dveří pro celý dům či byt – speciální model do dětského pokoje, další do koupelny i do ostatních místností. Vše v jednotném designu. Pokud si k nim vyberete unikátní povrch SOLO 3D, zútulní vám byt dokonalou imitací dřeva. A návrat k přírodním materiálům či jejich napodobeninám je další současný trend, u kterého určitě nesáhnete vedle.

Autor: Redakce

Diskuze

V diskusi se můžete mimo jiné poradit s našimi specialisty.

Napsat komentář

Zpět na výpis

Za odborné informace ručí

solodoor Interiérové dveře a zárubně atak Bytový design eclisse Pouzdra pro posuvné dveře